Tıraşsız Saç Ekimi - Akl Poliklinik Saç Ekim Merkezi

Tıraşsız Saç Ekimi

Banner 1900x500 capilar

Tıraşsız saç ekimi, saçların ön, yan ve üst kısımları tıraş edilmeden, uygulanan bir saç ekim yöntemidir. Bu saç ekimi yönteminde sadece başın arka kısmındaki donör alan tıraş edilir. Genelde uzun saçlara sahip kişilerin tercih etmektedir. Uzun saçlar sayesinde arka kısımda tıraşlanan bölüm üstteki uzun saçlar sayesinde kamufle olur. Bu yöntemde saç ekimi alanı çizimi ve planlaması, saç ekimi uzmanı tarafından belirlenir.

Traşsız saç ekimi FUE ve DHİ saç ekimi yöntemlerinin ikisinde de uygulanabilmektedir.

Tıraşsız Saç Ekimini Kimler Tercih Etmelidir?

 • Başın üst kısımlarındaki saçlarda seyreklik olanlar, seyrek saçların arasına tıraşsız saç ekimi ile saç sıkılaştırması yaptırabilir.
 • Herhangi bir rahatsızlık ya da kaza sonucu kısmi saç kaybı yaşayan kişiler, saç kaybı olan bölgeye saç ektirebilir.
 • Sadece alın bölgesinde açıklık sorunu yaşayanlar, tıraşsız saç ekimi yaptırabilir.
 • Tepe (Vertex) bölgesinde çok fazla saç kaybı olmayan kişiler bu yöntemi tercih edebilir.

Regular exercise conditions the heart to pump blood through the body more efficiently, so even if your goal isn’t to lose weight, there are still significant health benefits to maintaining a cardio fitness regimen.

Tıraşsız Saç Ekimi ve Tıraşlı Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?

 • Tıraşsız Saç Ekimi yöntemi, saç ektirmiş olmanın yarattığı sosyal algının kişiler üzerindeki baskısını ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca diğer yöntemlerde yapılan saçların kazınması veya kısaltılması gibi işlemlere de gerek görülmediği için, kişinin normal hayatında herhangi bir değişiklik veya kesinti yaratılmadan operasyon tamamlanır.
 • Mevcut saç stilinden vazgeçmek istemeyen, belirli bir tarza bağlı olan kadın ve erkeklerin istediği tarzı aynen sürdürebilmesi sağlandığından birçok kişi için terci edilir olmuştur.
 • Diğer saç ekim yöntemlerinde oluşan saç alınan bölgedeki işlem görmüş kötü görüntü kamufle edilmiş olunur.
 • Normal Saç Ekim yönteminde, saçlar kazınır veya kısaltılır, bu da bazı kişiler için sorun haline gelebilmektedir. Fakat traşsız Saç Ekimi yönteminde kişilerin gündelik yaşamına dönmesi oldukça hızlıdır.
 • Saç ektirmek isteyen kadınlarda da, erkek modeli olan kısacık kestirmek zorunluluğunu ortadan kaldırması sebebiyle, Traşsız Saç Ekimi yöntemi diğer yöntemlerden ayrışmaktadır.
 • Titizlikle davranması gerekmektedir.
 • En önemli ayrıntı ise, işlemin zorluğu, daha fazla zaman ve sabır gerektirmesi gibi sebeplerden ötürü daha kliniklerin daha seyrek tercih ettikleri bir uygulamadır. Bu sebeple fiyatı da diğer uygulamalara göre biraz daha yüksektir.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Fiyat Sor
Ücretsiz ön görüşmeye bekliyoruz