Saç Lazeri Tedavisi

sac lazeri tedavisi

Saçları Güçlendirmek İçin Saç Lazeri Uygulaması

Tedavi edilen bölgede kan akımı artarken hücre metbabolizması hızlanmakta, protein üretimi ve kıkırdak rejenerasyonu uyarılmaktadır.

Saç lazeri ile derideki folikülleri stimüle ederek foliküllerdeki enerji üretimini arttırır ve DHT etkilerini azaltarak incelmiş saçların tellerinin kalınlaşmasına ve kalitesinin artmasına yardımcı olur.

Bu lazer ısı üretmediği için ablatif olmayan soğuk lazer olarak adlandırılır. Saçların foliküllerinin üzerindeki etkileri fotobiyoterapi prensibine dayanmaktadır. Lazer ışığının saçların hücreleri tarafından emilmesi hücre metabolizmasını ve derinin kanlanmasını arttırır.

Bayanlarda erkeklerin aksine genelde yaygın dökülme paterni görülmektedir. Bu durumda bayanlarda görülen problemler genelde bütün saçların incelmesi şeklindedir. Bayanlarda saç lazeri herhangi bir girişimsel işlem olmaksızın kişinin vücudunu saçların dökülmesini önlemek için stimüle eder.

Her 3 Erkek ve Kadının 2 si tellerin incelmesi, saçların seyrelmesi ve kellikten şikayet etmektedir. Aynı zamanda problemlerin görülme sıklığı geçmişe oranla artmıştır.

Saç Lazerinin Saçlarda Etkileri Nasıldır

Yapılan bir çalışmada 670 ışığın saçlı deri kan dolaşımını % 54 arttırdığı gözlemlenmiştir. Derinin kan dolaşımının artması testesteron un daha potent dihidrotestesterona dönüşümünü azalttığı dolayısı ile saçlardaki dökülmelerin azalttığı bilinmektedir.

Bir alopes kapitis totalis vakasında saç lazeri tedavi sonrası temporal bölge ve vertekste saçların çıktığı gözlemlenmiştir.

Yapılan başka bir çalışmada  terminal saçlarda %39 artış sağladığı gözlemlenmiştir.
Yapılan bir başka çalışmada saçlardaki kayıpları durdurmakta etkili olduğu bildirilmiştir.

Özellikle saçlı deri kan dolaşımını arttırması özelliği ile, saç mezoterapisi ve prp gibi tedavilere destekleyici olarak kullanılabilir.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.