IGF Tedavisi Nedir?

IGF tedavisinde saçlara büyüme faktörünü sağlayan bir madde uygulanır. Saç köklerine doğrudan enjekte edilen IGF saç dökülmesini durdurur. IGF uygulamasının temel çalışma prensibi saç köklerindeki kan dolaşımını arttırmak ve bu sayede saç gelişimini sağlamaktır.

IGF Tedavisi Nasıl Yapılır? Çalışma Prensibi Nedir?

IGF adı verilen tedavi yöntemi, büyüme faktörünü sağlayan bir maddenin saçlara uygulanmasını kapsar. IGF direkt olarak saç köklerine verilerek saç dökülmesini durdurur. Buradaki temel mantık saç köklerindeki kan akışının arttırılması ve saçların büyümesinin teşvik edilmesidir. Bu tedavi ile beraber saç telleri kalınlaşmakta ve parlaklığına kavuşmaktadır. IGF yöntemi özellikle de saç ekimi yaptıran hastalara önerilmektedir. Bu iki tedavinin bir arada götürülmesi ekim işleminin daha büyük başarılara ulaşmasını sağlar.

IGF’de bilinmesi gereken önemli bir konu vardır. Eğer saç kökleri tamamen kaybedildiyse bu yöntem işe yaramaz. Mutlak surette saç köklerinin olması gerekmektedir. Yani genellikle bu teknik gençlerde ve saç dökülmesi yeni başlayan hastalarda işe yarar.

IGF’nin Etkileri Nelerdir?
– Saç kökünün kan akışını attırır.
– Saç kuruluğunun azalmasını sağlar.
– Saçların parlaklığında artış yaşanır.
– Saç dökülmesi önlenir.
– Saç uzaması ve saçın kalınlaşması teşvik edilir.

IGF için saç aşısı da denmektedir. Bu yöntemle bu zamana kadar birçok bireyin saç dökülmesi durdurulmuş, saçlarının daha kalın ve parlak bir biçimde çıkması sağlanmıştır. IGF saçlarda uyarıcı etkilerde bulunarak, saçların büyümesini sağlar. Bu yönteme başvurmadan önce hastanın muayene olması gerekmektedir. Daha sonra doktorun tavsiyesi ile IGF tedavisi yöntemi uygulanabilir.

PRP Tedavisi Nedir?

PRP (trombosit açısından zengin plazma) tedavisi, hastanın kanının alındığı, işlendiği ve daha sonra saç derisine enjekte edildiği üç aşamalı bir medikal saç tedavisidir. PRP ile ilgili yapılan bilimsel araştırmalar, trombosit açısından zengin plazmanın enjeksiyonlarının doğal saç büyümesini tetiklediğini ve saç folikülüne kan akışını artırarak saç tellerini kalınlaştığını gösteriyor.

PRP Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

PRP Saç Ekimi hem erkekler hem de kadınlar için uygundur. Bölgesel saç dökülmesi veya erkek tipi kellik, hem erkeklerde hem de kadınlarda görülen çok yaygın bir saç dökülmesi türüdür. Trombosit açısından zengin plazma (PRP) saç dökülmesi tedavisinde kullanılarak saç dökülmesini en aza indirmeyi ve saç tellerini güçlendirmeyi amaçlar.

PRP saç tedavisi için önce hastanın kanı alınır ve santrifüj edilir. Böylece saç tedavisinde kullanılacak trombositli plazma elde edilir. Trombositler ve büyüme faktörleri bakımından zengin olan bu plazma, doku rejenerasyonu ve iyileşmesinde çok faydalıdır

Dermapen eşliğinde PRP tedavisi?
Dermapen, ucunda mikroiğneler bulunan kalem şeklinde bir cihazdır. Mikroiğneler çok hızlı bir şekilde derinin ayarlanan orta tabakasına girip çıkarak deride çok sayıda mikrokanallar açılır. Bu mikrokanallar deri tarafından yara olarak algılanır ve bölgeye iyileştirici hücreler, büyüme faktörleri akın eder. Açılan bu mikrokanallar ile derinin orta tabakasına istenen ilaç ulaştırılabilir.

Bu aşamada dermapen ile açılan mikrokanallara PRP ulaştırılarak seyrelmenin ya da kelliğin görüldüğü bölgede bulunan saç köklerinin güçlenmesi ve kalınlaşması sağlanır.

Saç Lazeri Nedir?

Saç Lazeri Tedavisi, Saçlarınızı ve daha çok cildinizi ve derinizi hedef alarak; zayıflamış saç köklerini uyarır. Kan dolaşımındaki hızlanmayı artırır. Saç köklerinin gelişimine ve incelmiş saçların kalınlaşmasını sağlar. Saç lazeri ile saç için gerekli en önemli hücreleri yeniden canlandırabilir.