Saç Ekimi Sonrası Mezoterapi - Özel Akl Polikliniği
blog v2 5

Saç bakımı söz konusu olduğunda, saç ekimi sonrası mezoterapi en çok tercih edilen işlemlerden biridir. Saç ekimi ülkemizde sıklıkla yapılmaktadır. Sadece erkeklerde değil, kadınlarda da farklı nedenlerden kaynaklı erkek tipi saç dökülmesi görülmektedir. Bu nedenle saç dökülmesi yaşayan herkes için, hem sağlık hem de estetik amaçlı saç ekimi uygulamaları ülkemizde yoğun talep görmektedir. Hem işlem esnasında hem de saç ekimi sonrası bakım için güvenilir mekânların tercih edilmesi önemlidir. İstanbul saç ekim ve Ataşehir saç ekim noktalarında Özel Akl Polikliniği saç mezoterapisi işlemlerinde son derece güvenilir, güncel işlemler gerçekleştirmektedir.

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, günümüzde cilt sağlığı ve estetiği açısından en çok tercih edilen işlemlerdendir. Uygulama esas olarak derinin ihtiyacı olan mineral ve vitamini direkt deri altına enjekte etmektir. Çok farklı cilt sorunları ve bakımı için uygulandığı gibi saç için de sıklıkla uygulanmaktadır.

 

Mezoterapi Hakkında Merak Edilenler

Mezoterapinin güvenilirliği ve işlem esnasındaki hassasiyet sıklıkla merak edilmektedir. Saç mezoterapisi son derece güvenilir bir işlemdir. Son derece ufak iğne enjeksiyonlarıyla doğrudan deri altına mineral ve vitamin enjekte edilmektedir. Kişi hiçbir ağrı, acı hissetmemektedir. Bu işlem sayesinde derinin kan akışı, kollajen yapımı hızlandırılmaktadır.

Saç Mezoterapisi Ne Zaman Yapılır?

Saç mezoterapisi ne zaman yapılır?” sorusu, insanların merak ettiği bir konudur. Doktor kontrolü sonrasında, saç dökülmesi yaşayan herkese ortalama 4-5 seans şeklinde yapılabilmektedir. Kişide saç ekimi işlemi uygulanmışsa mezoterapi için 5-6 haftalık süre sonrası yeterli olacaktır.

Saç Mezoterapisi Kaç Günde Etki Eder?

Mezoterapi ortalama 4-5 seans şeklinde uygulanmaktadır ve etkisini göstermesi içinse dört hafta civarı şeklinde cevap verilebilir. Kişinin ihtiyacına göre süre değişebilmektedir. Ortalama süreyle 4. haftadan itibaren saçtaki etkisi gözle görülebilmektedir.

 

photo1686724312
Fiyat Sor
Ücretsiz ön görüşmeye bekliyoruz