Saç Ekimi Ne Kadar Sürer? (Saç Ekimi Süreci) - AKL
sac ekimi ne kadar surer

Sonsuza kadar sürecek mi? Potansiyel hastalar kliniğe geldiğinde her zaman sorduğumuz bir soru. İnsanlar saç ekimini araştırmaya başladığında en sık karşılaştığımız sorulardan biri budur.

Piyasada çok sayıda saç ekimi tedavisi vardır ve saç ekiminin maliyeti sunulan en pahalı seçeneklerden biridir ancak bu en uzun ömürlü seçenek midir?

Saç Ekimi Kalıcı mıdır?

Saç dökülmesi, saç foliküllerinin saç büyüme döngüsünün büyüme aşamasında kalma yeteneğini kısıtlayan, doğal olarak oluşan DHT hormonu nedeniyle meydana gelir.

Saç ekimi sırasında saç kökleri başın arka ve yan kısımlarından nakledilir, bu kökler tepe ve saç çizgisindeki köklerin aksine DHT’ye duyarlı değildir. Nakledilen foliküllerin başın DHT’ye duyarlı olmayan bölgelerinden olması nedeniyle bu özelliklerle büyümeye devam edecektir. Bu da işlemden 2-3 ay sonra ekilen saçlarınızın yavaş yavaş yeniden çıkmaya başlayacağı ve bunların kalıcı olacağı ve erkek tipi saç dökülmesine bağlı olarak dökülmeyeceği anlamına gelir.

Bunu akılda tutarak saç ekimi şu anda piyasadaki en kalıcı saç restorasyon çözümüdür.

Gelecekte saç ekimine ihtiyacım olacak mı?

İyi bir saç ekimi kliniği, saç ekiminin mümkün olduğu kadar uzun süre dayanması için her zaman planlamaya zaman ayıracaktır. Bu incelen bölgelere yeni saç ekerken gelecekteki saç kaybını göz önünde bulunduracakları ve bölgede saç kaybına izin verecek kadar yoğunluk eklediklerinden emin olacakları anlamına gelir. Bunun nedeni, nakledilmemiş saçların gelecekte dökülmeye devam edebilmesidir.

Akl Poliklinik’de her zaman gelecekteki saç dökülmesini göz önünde bulundurarak plan yapıyoruz ve müşterilerimizin saç ekiminden yıllar sonra memnun kalmasını istiyoruz. Ancak bazıları, incelmiş bölgelere yoğunluk kazandırmak için gelecekte ikinci bir ekim yaptırmayı tercih edebilir. Bunu akılda tutarak, saygın bir kliniğe gittiğinizden emin olmak çok önemlidir. Bazı daha ucuz saç ekimi klinikleri gelecekteki saç dökülmesini planlamaz ve çok fazla donör saçı kullanabilir, bu da uygun bir saç ekimi alamamanıza neden olabilir.

Saç ekimi sonuçlarını ne zaman göreceğim?

Ekilen saç köklerinin büyümeye başlaması biraz zaman alır ve tedaviden hemen sonra bunların nereye ekildiğini görebilseniz de sonuçları hemen göremezsiniz. Saçlarınız uzamaya başlayacak ve yaklaşık 3 ay sonra sonuçları fark etmeye başlayacaksınız ancak yeni ekilen saçlarınızın döküleceğini unutmamak önemlidir.

9-12 ay sonra nihai sonuçlarınızı göreceksiniz ve saçlarınız mevcut saçınızın uzunluğuna eşit olmaya başlayacak.

HEMEN ŞİMDİ 3 DAKİKADA BİLGİ AL

 

Saç ekiminden sonra uzun vadede neler bekleyebilirim?

Saç ekimi, yıllar boyu elde edeceğiniz kalıcı sonuçlar sunar, ancak işlem doğal saç dökülmesini durdurmayacaktır. Ne kadar saç kaybettiğinize ve saç ekiminizin ne kadar iyi planlandığına bağlı olarak diğer alanlar incelmeye başlayacaktır. İleride diğer bölgelere yönelik olarak başka bir saç ekimine ihtiyaç duyulabilir.

İkinci ameliyatın büyüklüğü bir dizi faktöre bağlı olacaktır. İlk ekiminizden bu yana ne kadar saç kaybettiğiniz, ne kadar donör saçınız kaldığı, ulaşmak istediğiniz yoğunluk ve son saç ekiminin ne kadar iyi yapıldığı.

Kalıcı saç restorasyon prosedürlerine başvurmayı düşünüyorsanız, saç ekimimizin sizin için doğru tedavi olup olmadığını görüşmek üzere lütfen bugün bizimle iletişime geçin.

Fiyat Sor
Ücretsiz ön görüşmeye bekliyoruz