PRP Tedavisi

tirassiz sac ekimi banner

PRP Tedavisi Nedir?

 

PRP (trombosit açısından zengin plazma) tedavisi, hastanın kanının alındığı, işlendiği ve daha sonra saç derisine enjekte edildiği üç aşamalı bir medikal saç tedavisidir. PRP ile ilgili yapılan bilimsel araştırmalar, trombosit açısından zengin plazmanın enjeksiyonlarının doğal saç büyümesini tetiklediğini ve saç folikülüne kan akışını artırarak saç tellerini kalınlaştığını gösteriyor.

 

PRP Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

 

PRP Saç Ekimi hem erkekler hem de kadınlar için uygundur. Bölgesel saç dökülmesi veya erkek tipi kellik, hem erkeklerde hem de kadınlarda görülen çok yaygın bir saç dökülmesi türüdür. Trombosit açısından zengin plazma (PRP) saç dökülmesi tedavisinde kullanılarak saç dökülmesini en aza indirmeyi ve saç tellerini güçlendirmeyi amaçlar.

PRP saç tedavisi için önce hastanın kanı alınır ve santrifüj edilir. Böylece saç tedavisinde kullanılacak trombositli plazma elde edilir. Trombositler ve büyüme faktörleri bakımından zengin olan bu plazma, doku rejenerasyonu ve iyileşmesinde çok faydalıdır

Dermapen eşliğinde PRP tedavisi?
Dermapen, ucunda mikroiğneler bulunan kalem şeklinde bir cihazdır. Mikroiğneler çok hızlı bir şekilde derinin ayarlanan orta tabakasına girip çıkarak deride çok sayıda mikrokanallar açılır. Bu mikrokanallar deri tarafından yara olarak algılanır ve bölgeye iyileştirici hücreler, büyüme faktörleri akın eder. Açılan bu mikrokanallar ile derinin orta tabakasına istenen ilaç ulaştırılabilir.

Bu aşamada dermapen ile açılan mikrokanallara PRP ulaştırılarak seyrelmenin ya da kelliğin görüldüğü bölgede bulunan saç köklerinin güçlenmesi ve kalınlaşması sağlanır.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.