Burun Estetiği - Akl Poliklinik Saç Ekim Merkezi

Burun Estetiği

burun estetigi 1

Yüzümüzün tam ortasında yer alan ve ilk bakışta göze çarpan burun, estetik görünüm kadar solunum açısından da önemli bir organdır. Buruna yönelik uygulamalar kişiye özel olarak planlanmalı ve incelikle gerçekleştirilmelidir. Estetik burun ameliyatlarında burunun büyüklüğü, eğrilikleri, dudakla olan ilişkisi, burun deliklerinin şekil ve konumları değiştirilebilir. Solunum sıkıntısı olan hastalarda burun içi eğriliklerin ve tıkanıklıkların giderilmesi de mümkündür.

Burun estetiği, burun şeklini değiştirmek isteyen kişiler için uygulanan bir estetik operasyondur. Eğer burnunuzdan memnun değilseniz bu ameliyat ile, estetik olarak daha iyi görünen bir buruna sahip olabilirsiniz. Estetik ameliyat kategorisinde yer alan bu ameliyat günümüzde kadın veya erkek fark etmeksizin herkes tarafından yaptırılabilir.

Günümüzde çok fazla tercih edilen bir işlemdir. Birçok kişide başarılı sonuç ortaya koyar ve insanların memnun olmasını sağlar. Kişilerin operasyon için uygun olup olmadığına karar verildikten sonra, işlem yapılabilir. Bu bağlamda; burun estetiği daha estetik bir görünüme sahip olmayı sağlar.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Burnuna estetik yaptırmak isteyen kişiler için, tek bir ameliyat tekniği yoktur. Birden fazla yöntem vardır. Doktorunuz tarafından bu yöntemler içerisinden en uygun olanın hangisi olduğuna karar verilecektir. Genel olarak ameliyat çeşitleri şu şekilde gösterilebilir:

  • Komplike Rinoplasty
  • Primer Rinoplasty
  • Septorinoplasty
  • Septoplasty
  • Tipplasty
  • Konka Cerrahisi

Belirtilen bu yöntemler ile farklı şekillerde ameliyat yapılması mümkündür. Doktorunuz ile görüşürken hangi tekniğin kullanılacağına dair detaylı bilgi alabilirsiniz.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetik ameliyatı, kişinin burnunun daha iyi görünmesini istediği her zaman yapılabilir. Tabii ki daha önce belirtildiği gibi, kişinin sağlık durumunun engel teşkil etmemesi gerekir. Genel olarak ise; burnun kemerli olması, kişinin yüzüne göre daha büyük veya küçük bir burna sahip olması, burun içinde et olması gibi durumlarda yapılabilir.

Aynı zamanda; eğri bir burun olması, burun ucunun deforme olması, kişinin nefes almasına engel olan herhangi bir burun problemi bulunması, burun ucunun düşmesi gibi durumlarda da estetiğe ihtiyaç duyulur. Hem görsel amaçlı, hem de sağlık amaçlı yapılabilen bir ameliyattır.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Fiyat Sor
Ücretsiz ön görüşmeye bekliyoruz