Nasolabial Dolgu - Akl Poliklinik Saç Ekim Merkezi
nazolabiel dolgu

Burun kanatlarının yanından başlayıp ağız köşelerine dek uzanan oluğa “nazolabial çizgi/oluk” adı verilir. Kilo değişimleri, fazla mimik ve yaşın ilerlemesi ile birlikte çok daha belirgin bir hal kazanır. En fazla dolgu uygulaması yapılan yerdir. Bu çizgiler belirgin ise yorgun, mutsuz ya da daha yaşlı görünebilirsiniz.

Dolgu uygulaması, hyalüronik asit maddesinin cilt altına enjeksiyonunu ifade eden medikal estetik yöntemidir. Güvenilir olmasının yanı sıra, hyalüronik asit maddesinin dolgu uygulamalarında tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden bir diğeri ise ciltte su tutma ve cilde parlaklık sağlama yeteneğidir. Yaşlanma belirtileri kapsamında ciltte meydana gelen deformasyonlara yönelik düzeltmelerde ve hacim artışı istenilen alanlarda hyalüronik asit içerikli dolgu uygulamalarından faydalanılmaktadır.

Nazolabial dolgu uygulaması sonrası mimik kaslarınızda herhangi bir sorun olmaz ve gündelik yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Uygulama iğne veya kanül ile cilt altına çarpraz bağlı hyalüronik asit enjekte edilerek yapılmaktadır. Ağrı oluşmaması için uygulama yapılan alanlara uyuşturucu kremler sürülür. Nazolabial dolgu uygulaması diğer bölge dolgu uygulamaları ile birlikte veya tek başına yapılabilir.

Problemin boyutuna göre kullanılacak dolgu miktarı değişiklik gösterebilir, ancak uygulamanın etkisi hemen ortaya çıkacaktır. Hatta bir taraf yapıldıktan sonra aynada diğer dolgu yapılmamış taraf ile kıyaslama yapabilirsiniz. İlk bir iki gün kızarıklık ve şişlik olabilir. En iyi görüntü 3 – 4 gün içerisinde ortaya çıkmaktadır.

Nazolabial oluk dolgusu orta kalınlıkta dolgularla yapılır. İşlem 15-20 dak sürer. Genellikle bu bölgede iğne ile değil kanul ile işlem yapılması güvenlik açısından çok önemlidir.

Nasolabial Çizgi Nedir, Neden Oluşur?

Yüzün anatomik yapısı, cildin kalınlığı, cilt tipi, nazolabial çizgilerin oluşumunda etkili faktörlerdir. Yaşlanma nedeniyle yanakların sarkması, elmacık kemiklerinin düşmesi, nazolabial kıvrımların derinleşmesine neden olur. Genetik olarak bazı yüz şekillerinin anatomik yapısı nazolabial çizgi oluşturmaya yatkındır ve genç yaşlarda gülme çizgileri derin olan çok kişiye rastlayabilirsiniz.

Sonradan oluştuğunda kişileri daha çok rahatsız ettiği için nazolabial dolgu yaptıranlar arasında büyük çoğunluğu yaşlanma nedeniyle oluşan çizgilerden rahatsız olanlar, oluşturur.

Kadın ve erkekler arasında her yaşta gözlemleyebileceğimiz nazolabial çizgilerin olması derin kırışıklıklara dönmesinin nedenlerini sıralamak gerekirse:

  • Genetik sebepler.
  • Yüz anatomisi.
  • Yaşlanma nedeniyle yüzün sarkması, çökmesi.
  • Yanağın üzerine yatma, yanlış uyku pozisyonları ve yanlış yastık kullanmak.
 
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Fiyat Sor
Ücretsiz ön görüşmeye bekliyoruz