Dudak Dolgusu - Akl Poliklinik Saç Ekim Merkezi
dudak dolgusu

Dudak dolgusu küçük bir enjeksiyon ile gerçekleştirilen ve doldurucu etkili bir işlemdir. Dudaklar hem estetik açıdan hem de işlevsellik açısından yüzdeki en önemli noktalardan birisidir. Yoğun damar yapısı ve yüzümüzdeki en hareketli bölge olmasından dolayı dudaklarda, dolgu açısından özel geliştirilmiş hyalüronik asitli dolgular kullanılmaktadır.

Dudak Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

Dudak dolgusu, isteyen herkese uygulanabilen bir işlemdir. En sık; dudak dolgunlaştırma, dudak şekillendirme ve dudak kontürünün belirginleştirilmesi amacıyla yapılmakta olup, dudak asimetrilerinin düzeltilmesi, dudak üzerindeki ince barkod çizgilerinin giderilmesi ve dudak kenarı sarkmalarının azaltılması amacıyla da kullanılabilmektedir.

Dudak Dolgusu Uygulama Süreci

Dudak dolgusu uygulaması öncesinde, genellikle anestezik (lokal uyuşturucu) etki gösteren kremler sürülmekte olup 15-20 dakika kadar bekletilir. Çok ince uçlu iğnelerle enjeksiyon işlemine başlanır. Uygulama yaklaşık 10-15 dakika kadar sürmekte olup uygulama sonrası kişi sosyal hayatına dönebilmektedir.

Dudak Dolgusu Kalıcılık Süresi

Dudak Dolgusu uygulamalarında ortalama kalıcılık süresi 1 yıldır. Uygulama sırasında kullanılan hyaluronik asit içerikli kalıcı olmayan dolgular zamanla vücut tarafından emilerek kaybolur ve dudaklar işlem öncesi haline geri döner.

Dudakları büyütmek ve şekillendirerek dolgun dudaklara sahip olmak amacıyla yapılan bu uygulamada dolgu malzemesi olarak hyaluronik asit içerikli kalıcı olmayan, geçici dermal dolgular kullanılır. Dudak içerisine yerleştirilen bu dolgu maddesi 12 ay içerisinde vücut tarafından emilerek kaybolur, dolayısıyla 6 – 12 aya kadar kalıcıdır diyebiliriz.

Bununla birlikte dudaklara yapılan dolgunun etkisi kişinin yaşıyla, dudak şekliyle, dudakların elastikiyeti ile ve kullanılan dolgu maddesinin özellikleriyle, miktarıyla ve kalitesiyle ilgili olarak farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca kişinin fiziksel yapısı, yaşam tarzı ve çevresel koşulları dudak dolgusunun kalıcılık süresini belirler. Bu sürenin sonunda işlemin tekrarlanması halinde bir sonraki dudak dolgusunun kalıcılık süresini daha uzun olacaktır.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Fiyat Sor
Ücretsiz ön görüşmeye bekliyoruz