Çene Dolgusu - Akl Poliklinik Saç Ekim Merkezi
cene dolgusu 2414619

Güçlü bir çene çekici bir yüzün önemli bir unsurudur. Yüzle uyumlu bir çene şekli, güçlü bir çene çizgisi hattı ve simetrik görünüm yüzün genel görünümünün daha dengeli olmasına yardımcı olabilir.

Çenede Görülen En Yaygın Şekil Bozuklukları Nelerdir?

Çenedeki en yaygın şekil bozuklukları hacim eksiklikleri, çene büyüklüğü, çene hattı çizgisi belirsizliği, asimetri ve çene altı sarkmaları olarak sayılabilir.

Hasta yüzle uyumsuz boyun şeklinden, zayıf çeneden, büyük çeneden ya da gıdı denilen çene altı bölgesindeki sarkan ve kırışan boyun derisinden şikâyetçi olabilir. Daha hafif seviyedeki şikâyetler arasında da çene hattı çizgisinin belirsiz olması ya da çene ucundaki gamzeye benzer çizgiler en yaygın estetik şikâyetler arasındadır.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusunda enjeksiyon tekniklerinden faydalanılır. Çenedeki çukur görünümü düzeltmek, alt yüzü şekillendirmek ve yapılandırmak için hyalüronik asit dolgu malzemeleri kullanılır.

Uygulamadan önce lokal anesteziyle cildiniz uyuşturulur. Çene dolgusunda dolgu malzemesi cildin altına küçük iğneler aracılığı ile enjekte edilir. Çene dolgusu seansı yaklaşık 15 dakika sürer.

Jawline Dolgu Neden Yapılır?

Çene bölgesinde yaygın olarak görülebilen şekil bozuklukları sarkmalar, gereğinden fazla büyük veya küçük hacim, çene hattı belirsizliği ve asimetridir. Bazen bir bozukluk olmasa dahi daha ince yapılı ve belirgin hatlı bir çene için estetik uygulamaya ihtiyaç duyulabilir.

Alt çene hattının boyundan yeterince ayrışmaması veya çenenin fazla içeride olması yüzü olduğundan daha şişman gösterebilir. Bu nedenle daha zayıf bir yüz görüntüsüne sahip olmak için de Jawline dolgusu uygulamasından faydalanmak mümkündür.

Bu konuda uygulanabilecek olan cerrahi yöntemler elbette kalıcı çözümler sunar. Ancak ameliyat olmak istemeyen ve uzun iyileşme süresi için zamanı olmayan kişiler için, Jawline dolgusu gibi cerrahi olmayan teknikler cazip seçeneklerdir. Bu uygulamayla aynı zamanda kalıcı bir ameliyat yaptırmadan önce bir ön deneme de yaşanmış olacaktır.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Fiyat Sor
Ücretsiz ön görüşmeye bekliyoruz