İp Askı (6D STAR) - Akl Poliklinik Saç Ekim Merkezi
ipaaski

İp askılama uygulaması ameliyat olmak istemeyen hastalar için ameliyatsız yüz germe, lifting seçeneğidir. ilerileyen yaşlarda yanak, gıdı ya da boyun bölgesinde yer çekimine yenik düşerek sarkan, elastikiyeti bozulan hastalar için sıkılaşma ve lifting etkisi için yapılmaktadır. İp askılama ile kaş kaldırma ya da badem göz uygulamaları hemen her yaş grubu için uygulanabilir. kaş uçları aşağı yönlü hastalardaki üzgün ya da yorgun ifadeyi tersine çevirmek için uygulanan bir işlemdir. Orta yüz uygulamaları ile koltuktan kalktığınızda 5 ile 10 yıl arası daha genç bir görünüme kavuşturur.

ip askılama işlemi klinikte yarı steril şartlarda lokal anestezik eşliğinde yapılan 30-45dk süren bir uygulamadır. İp kanüllerinin gireceği noktasal delikler açılarak ip cilt altı dokuya bırakılır. iplerin özelliği sayesinde uygulama sırasında cilt ve ip arasında gerim oluşturarak askılama işlemi tamamlanır. uygulama sonrası hemen istenilen görünüm elde edilir. Takip sürecinde ufak değişiklikler, minik asimetriler olabilmektedir. Uygulama sonrası hasta günlük hayatına dönebilir. iğne giriş yerlerinde noktasal kırmızılıklar dışında herhangi bir iz oluşmaz.

ip askı uygulaması yapıldıktan sonra 3-4 gün kadar küçük morarıklıklar ve ağrılar oluşabilir. ilk etapta gamzelenmeler ve minik asimetriler olabilir. Bunlar yaklaşık 1 aylık süreçte cildin kendini toparlaması ile kendiliğinden kaybolur. ilk 1 hafta kadar süreçte abartılı mimikler, yüze ağır masajlar, sağa – sola yatış önerilmez. 1 hafta 10 gün içinde ipler dokuya tam tutunma sağlar ve günlük hayat tamamen normale döner.

ip askılama diğer işlemlerle kombine edilmediğinde 1 – 1.5 yıl etkinliğini korur. ipler 3 6 aylık periyotta tamamen eridiği için tekrarlanmasında herhangi bir sakınca yoktur. gençlik aşısı, dolgu ve botoks işlemleri ile güvenle kombinlenebilir. kaş uygulamaları için üst yüz botoksu, yüz uygulamaları için ihtiyaç halinde masseter botoksu, boyun bölgesinde ihtiyaç halinde nefertiti botoksu uygulması kombine edilerek ip askılama ile elde edilen etki 2 2.5 yıl süreye uzatılabilmektedir.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Fiyat Sor
Ücretsiz ön görüşmeye bekliyoruz