hover16

Altın İğne Uygulaması Nedir?

Altın iğne cerrahi olmayan bir tedavi şeklidir. Cihaz cildin alt katmanlarına yüksek frekanslı enerji gönderir, cilt altına kontrollü hasar vererek, kesintiye uğramadan vücudun doğal kolajenini ve iyileşme süreçlerini uyarır. Altın iğnenin diğer adı franksiyonel radyofrekans tedavisidir ve cilt üzerindeki pek çok sorunu çözümleyebilen etkili bir tedavidir. Radyofrekans enerjisi, hali hazırda cerrahi işlemlerde kanamayı durdurmak ve kanatmadan işlem yapmak amacıyla kullanılır. Franskiyonel radyofrekans, kontrollü bir şekilde cilt altına hasar verir. İşleme altın iğne uçlarının eklenmesi ise, bu enerjinin dağılmadan, cilt yüzeyine zarar vermeden sadece cilt altını etkileyerek ve deri yüzeyinde de gereksiz enerji kaybını önleyerek iletmesini sağlar. Ayrıca tedaviye mezoterapi kokteyllerini de dahil ederek işlem çok daha etkili hale getirilebiliyor.

Altın iğne hangi sorunlar için kullanılır?

Yüzdeki ince kırışıklıklar, tüm bedendeki form kaybı ve sarkmalar, cilt gençleştirme, sivilce, akne, yanık ve yara izi gibi sorunlar, gözaltı morlukları, gebelik sonrası ve kilo alma sonrası oluşan çatlaklar, cilt gözeneklerini sıkıştırma, akneli cilt sorunları, boyun, gıdı ve dekolte bölgesi form kayıpları Altın iğne ile çözümlenebilir.

Altın iğne nasıl yapılır?

İşlem öncesi, uygulama alanı temizlenir ve anestezi etkisi olan krem uygulanır. Ucuna altın iğne aparatı takılan radyofrekans cihazı, cilde temas ettirilir. Ucunda çok sayıda mikro altın iğnecikler bulunan cihaz, cildi tarar. Altın iğneler ayarlanmış derinlikte cilde temas eder ve ani giriş çıkışlar yapar. Bu sayede cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermeden cilt alt tabakasında kolajen ve elastin üretimi tetiklenir.

Altın iğnelerin iletkenliği sayesinde cilt altına en yüksek enerji gönderilir. Eğer hasta mezoterapi kokteylleriyle daha fazla etkileşim almak istiyorsa, özel hazırlanmış, kişiye özel solüsyonlar bu evrede açılmış kanallara emdirilir. İşlem sonrasında ciltte, hafif, pembemsi bir kızarıklık oluşabilir. 1-2 saat içinde kendiliğinden geçer. Hasta uygulamanın ardından normal yaşamına dönebilir ve ertesi gün işine başlayabilir.

hover15

Hi-Fu Uygulaması Nedir?

Hi-Fu tedavisi ses dalgalarının kullanıldığı bir ameliyatsız yüz germe cilt toparlama yöntemidir. Hi-Fu odaklanmış ses dalgaları anlamına gelir. Odaklanmış ses dalgaları cildin en alt tabakalarına kadar inerek ciltte toparlanma ve sıkılaşma sağlar. Ayrıca cildin üst ve orta tabakalarında kollajen sentezini uyararak ciltte gençleşme sağlar.

Hi-Fu tedavisi ile hangi şikayetler giderilebilir?

Çene bölgesinde oluşan gevşeklik ve sarkmalar, çene çizgisi kaybı, yanak sarkması, ağız köşelerinin aşağı dönmesi, boyun ve göz çevresinde sarkmış cilt, kaşlarda düşüklük.

Hi-Fu ile cilt gençleştirme yöntemleri bir arada kullanılabilir mi?

İşlemden 15-30 gün sonra PRP, yüz mezoterapisi, mikro iğneleme, dolgu ve botoks yapılarak işlemin sonuçları çok daha iyi hale getirilebilir.

Hi-Fu tedavisini kimler yaptırabilir?

Hi-Fu cildin 3-4,5 mm altında etkili olur. Bu yüzde ciltte en alt dokulara kadar etkili olarak diğer lazer ve radyofrekans yöntemlerine göre daha fazla sıkılaşma sağlar. Yüz ve boyun cildini gevşek ve sarkmış kişiler Hi-Fu yaptırabilirler. Hi-Fu 35 yaş sonrası kaş düşüklüğü, çene altı, yanak sarkması, çene çizgisinin gevşemesi ve netliğini yitirmesi şikayeti olanlara yapılabilir. Ameliyat olmak istemeyenler Hi-Fu uygulamasını tercih edebilirler.

Gençlik Aşıları Nedir?

Gençlik aşısı da en çok merak edilen cilt sıkılaştırıcı cilt yenileyici işlemlerden birisidir. Antiaging etki dediğimiz tıpkı bir aşı gibi cilt yıpranmasına karşı koruyuculuk özelliği olan, cildimizin nem ayarının düzenleyen birçok uyarıcı ürünü bir arada içeren kokteyldir.

Redermalizasyon da dediğimiz bu işlem hem ‘cilt gençliğini koruma’, hem de tedavi edici özelliği bulunduğu için 20 yaşın üzerinde herkese ve her cilt tipine uygulanabilen bir işlemdir.

Bu gençlik kokteyli içerisinde çok yoğun oranda hyaluronik asit mevcuttur. Hyaluronik asit, cildimizin nem ayarını, sıkılığını sağlayan temel madde görevini görür. Bir dolgu maddesi olmayıp akışkan özelliği ile tüm yüzeye yayılarak uyarıcı etki gösterir. Cildi bir örümcek ağı gibi sararak toparlar. Tüm yüz, dekolte, boyun, eller gibi cilt kalitesini artırmak istediğimiz tüm alanlara uygulanabilir. Derinin iskelet yapısını oluşturan kollajen ve elastik liflerin oluşumunu sağlar.

Cilde canlılık, nem ve elastikiyet kazandırarak, doku onarımı ile cildin yenilenmesini sağlayan hyaluronik asit hem cildin yaşlanmasını önler hem de dolgu, botox, radyofrekans ve mezoterapi gibi diğer anti-aging uygulamaları ile tamamlayıcı bir tedavi olarak kullanılabilir. Redermalizasyon işlemi cildin canlanıp nem kazanması, elastikiyetin artırılması, ince kırışıklıkların giderilmesi ve lekelerin açılmasında da etkinlik sağlar.

Gençlik aşısı için önerilen tedavi süresi 2 hafta arayla ortalama 2 ya da 4 seanstır. Ayrıca aşının 6 ayda bir tekrarlanması da etkisinin uzun süre devam etmesini sağlar. Gençlik aşısı; tüm yüz, göz altları, boyun, dekolte bölgesi, el bölgesine uygulanabilir. Uygulama sonucunda cildin kalitesinde artma, kırışıklar ve sarkmalarda azalma, cilt lekelerinde azalma görülür. Saf hyaluronik olması nedeniyle alerjik reaksiyona sebebiyet vermez. Uygulanan bölgede geçici olarak hafif şişkinlik, kızarıklık veya morluk görülebilir ancak bu ekiler kalıcı değildir. Dermalizasyon işlemi, cildinize uygunluğunun değerlendirilmesi ve risk alınmaması açısından uzman bir hekim tarafından uygulanması gerekir.

PRP Uygulaması Cilt Gençleştirme Nedir?

Cilt gençleştirme amaçlı uygulamalarda, vücudumuzun bir yarayı iyileştirirken yaptıklarını çeşitli yöntemlerle taklit ederiz. Örneğin lazer,dermaroller, peeling gibi yöntemlerle derimize mikro düzeyde hasarlar veririz ve iyileşme sürecini tetikleriz. Bu hasar sonunda büyüme faktörleri ve kök hücreler salınır ve iyileşme süreci başlar. Zira dokularımızda herhangi bir hasar olduğunda trombositler aracılığıyla onarım süreci başlar. PRP içinde konsantre olarak bulunan trombositler cilde enjekte edildiğinde bunların bünyesinde bulunan büyüme faktörleri, kollajen üretimi ve yeni kılcal damarların oluşmasını uyarmakta ve cildin kendini hızla yenilemesini sağlamaktadır.

PRP Uygulaması Nasıl Yapılır?

PRP prosedürü hastadan kan alınması ile başlar. Santrifuj yardımıyla trombosit açısından zengin plasma hazırlanır. Son olarak trombosit açısından zengin plazma (PRP) tedavi bölgesinde cilde enjekte edilir. Enjeksiyon bölgelerinde trombosit ve beyaz kan hücreleri sinerjik bir etki ile yoğun şekilde büyüme faktörlerinin serbest kalmasını sağlar. Büyüme faktörleri kolajen ve hyaluronik asit üretimini arttırarak yaraların iyileşmesi, kırışıklık ve akne izleri gibi cilt problemlerinin önemli ölçüde giderilmesini, cildin yenilenmesini sağlar.

PRP, dolgu enjeksiyonu veya mezoterapi ile aynı şekilde uygulanır. Yaklaşık 20 dakikalık bir uygulamadır.

PRP İle Cilt Yenileme Hangi Durumlarda Etkilidir?

Estetik amaçlı uygulamalarda yüz, boyun, dekolte, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölgelerine uygulanabilir. Yüzde ve vücutta lifting sağlar
Lazer-peeling gibi uygulamalardan hemen sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlamak
Deride yıllarca ultraviole ışınlarına maruz kalmanın sonucunda oluşan kırışıkların düzelmesi, çöküntülerin giderilmesi, esneklik ve parlaklığın kazandırılmasını sağlamak
İyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak amacıyla
Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. 15 günde bir yapılacak 3 veya 4 uygulamadan sonra 10-12 ayda bir tekrarlanırsa kürlerin etkisi kalıcı bir gençleştirici etkiye eşdeğerdir.

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi Latince olan “meso” ve “terapi” kelimelerinden türetilerek oluşan bir kelimedir. Kelime anlamı olarak “orta tedavi” anlamına gelen mezoterapi bir estetik tedavi şeklidir. Cildin orta tabakasına, akupunktura benzeyen bir yöntem olarak iğne kullanılarak yapılan bir işlemdir. İğneler yardımı ile cildin orta tabakasına aminoasit, mineral, enzim ve vitaminlerin bazen tek başına bazen de birbirleri ile karıştırılarak enjekte edilmesi işlemine mezoterapi denilmektedir.

Yasal olarak 18 yaşını doldurmuş bütün sağlıklı bireylere mezoterapi uygulaması yapılabilmektedir. Ancak mezoterapinin uygulanamayacağı bazı rahatsızlıkları bulunan ya da uygulamanın yapılmasına engel teşkil eden durumları bulunan kişiler de bulunuyor.

Mezoterapi Uygulaması Nasıl Yapılır?

İlgili bölgede bulunan cildin ortadaki katmanına birtakım özel karışım solüsyonlar hazırlanarak oldukça ince iğneler kullanılarak mezoterapi yapılır.

Cilt üzerinde meydana gelen tahribatlar ve zayıflayan kan dolaşımının düzenlenmesi için yapılan bir tedavidir. Solüsyonların içeriği uygulama bölgesi, uygulama amacı, kişinin yaşı, kişinin ihtiyacı olan maddeler gibi birçok farklı faktör bir araya gelerek kişiye özel vitamin, amino asit, mineral gibi maddeler kullanılır.

Mezoterapi Türleri Nelerdir?

Mezoterapi uygulaması kullanılacak enjeksiyon tekniğine göre birbirinden farklı üç adet mezoterapi türü bulunuyor. Nokta nokta mezoterapi, üst deri mezoterapisi ve kapsamlı mezoterapi isimlerinde üç adet farklı tür bulunmaktadır.

Bunun dışında mezoterapi uygulaması yapılacak bölgeye göre saç mezoterapisi, yüz mezoterapisi ve vücut mezoterapisi gibi çeşitli türlere de ayrılır.

Dermapen Uygulaması Nedir?

Dermapen uygulaması, yüzdeki yaşlanma bulgularının görünümünü azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve daha bakımlı bir görünüme kavuşturmak için başvurulan bir yöntemdir. Tarihi Çin’e kadar dayanan bu uygulamanın, zamanında Çin prenseslerine mikroiğne sistemi ile uygulandığı biliniyor. Günümüz modern tıbbı ile de bu uygulama, dermapen adını alıyor. ABD’de en iyi cilt bakım yöntemi olarak seçilen dermapen, aynı zamanda ciltteki akne, suçiçeği ve çatlak izleri konusunda da başarılı bir tedavi olarak kullanılabiliyor. Cildin üst tabakası olan epidermise zarar vermeden, soymadan ve cildi tahriş etmeden uygulanabilen bir yöntem olarak nam salıyor. Bu anlamda, dermapen öncesi ve sonrası arasında büyük farkın görülebileceği bir cilt bakım uygulaması olarak öne çıkıyor.

Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesi kişinin yüzünde makyaj varsa temizlenir, aynı zamanda cilt tüm kir kalıntılarından arındırılır. Ardından ciltte uygulama yapılacak olan bölgeye, saf hyalüronik asit, mezoterapi solüsyonları ya da PRP uygulaması yapılır. Uygulama sırasında ise ciltte birden fazla mikro kanal açılır ve bu kanallara titreşimli iğneleme yöntemi uygulanır. Cilde dik olarak hızla girip çıkan iğneler sayesinde cildin iyileşme mekanizmaları tetiklenir. Tüm bu işlemler ise yaklaşık 20 ile 40 dakika arası sürebilmektedir.

Dermapen Kaç Seansta Sonuç Verir?

Dermapen uygulamasını kaç seans yaptırmalıyım? Uzman hekim görüşüne göre seansların sayısı ve sıklığı düzenlenmektedir.

Dermapen Uygulaması Avantajları Nelerdir?

– Ciltte leke ve iz bırakmaması nedeniyle tüm cilt tiplerinde rahatlıkla uygulanabilir olması.

– Geleneksel lazer ile cilt güzelleştirme uygulamasından farklı olarak deride ısı oluşturmadan ve deriyi soyma işlemi uygulamadan derinin yenilenmesi sağlanır.

– Ulaşılması güç tüm bölgelere kolaylıkla uygulanabilir olması.

İple Yüz Askılama Nedir?

İple yüz askılama (Triple V Lift), düz ya da kılçıklı ameliyat ipliklerinin kanül yardımıyla sarkan bölgelere yerleştirilerek askıya alınma yöntemi ve germe tekniğidir. Bu işlemde elastikiyeti kaybolmuş bölgeleri tekrardan eski pozisyonuna getirmek için alerji yapmayan PDO (polidioksanon) ameliyat iplikleri kullanılır.

Cilt altına yerleştirilen ipler zamanla erimektedir, bu da dokunun yara iyileştirme özelliğini tetikler, iplerin yaptığı dokudaki stimulasyon(uyarma), ipliklerin yarattığı doku desteği ve askılama sayesinde sonuç görülür. Bu sayede hem cilt yapısı düzelir hem de dokuda bir elevasyon(yükselme) sağlanır. PDO, kas ve tendonları gevşetirken yeni kollajen, elastin ve hyaluronik asit sentezini stimüle eder ki bunlar cildin dolgun ve genç görünmesi için destek sağlar.

İple Yüz Askılama Uygulaması Hangi Alanlara Yapılabilir?

Ameliyatsız yüz askılama işlemi yüz, yanak ve boyun sarkmaları; çene, ağız, göz çevresi çizgileri ve kırışıklıkları; kaş kaldırma; alın, kaş arası kırışıklıkları, dudak üstü sigara çizgileri, burun, yanak, dudak arası çizgiler için; gözaltı oluğu için yüz askılama işlemi uygulanır. Örümcek Ağı, karın, kol sarkması gibi durumlarda vücutta da kullanılabilmektedir.

İple Yüz Askılama Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Ameliyatsız yüz askılama işlemi, yüz bölgesinde uygulanır. Bu bölgede; yüz gerilmesine, kırışıklıkların açılmasına, kırışık ve sarkmaların asılmasına, V lift etkisi yaratıp çene hattını ve yüz hatlarının belirginleştirilmesine, elmacık ve göz çevresinde net, sıkı bir görünüm elde edilmesine katkı sağlar.

İple Yüz Askılama Uygulamasının Süresi ve Aşamaları Nedir?

Uygulamaya başlarken; uygulamanın yapılacağı bölgeye lokal anestezik krem sürülür, bir süre beklenir ve özel antiseptik sıvı ile temizlenir. Doktor tarafından uygun görülen noktalara germe ve asma görevi görecek olan çeşitli özelliklerdeki ipler kanüller yardımı ile yerleştirilir. Bütün iplerin gerekli noktalara konumlandırılması tamamlandıktan sonra yavaş yavaş bütün ipler sırasıyla deri altına kanüller içinden itilir. Tüm ipler konumlandırılıp yerleştirildikten sonra cilt üzerinde yatıştırıcı kremler uygulanarak örümcek ağı tedavisi tamamlanır. 15-20 dakika soğuk kompres uygulanır. Uygulama ortalama 1-1.5 saat sürmektedir.

İple yüz germe işlemleri ile yerleştirilen ameliyat ipleri, bir süre sonra deri altı hücreleri tarafından emilerek yok edilebilirler. Bu nedenle de ömür boyu kalıcılık sağlamazlar. Ne kadar süre ile v lift etkisinin süreceği ise her hastada farklıdır. Çünkü her insanın deri yapısı, kas yapısı, hormonal durumu ve yaşı farklıdır. Bu kriterler kalıcılık süresini etkiler. (Yaklaşık 24-30 ay)