Kök Hücreli Saç Ekimi - Akl Poliklinik Saç Ekim Merkezi

Kök Hücreli Saç Ekimi

Akl Klinik ile "Sihirli Dokunuşlar"

 

Kök Hücreli Saç Ekiminin Avantajları Nedir?

Kök hücreli saç ekimi, ilerlemiş saç dökülmesine veya saç dökülmesini tedavi etmek ve iyileştirmek amacıyla bir çok kişinin tercihi haline gelmiştir.

 •  Kök hücreli saç ekimi sütür gerektirmez, iz bırakmaz ve hızlı bir iyileşme sağlar
 • Kök hücrelerin saç foliküllerine implantasyonunun saç büyümesini uyardığı ve akla gelebilecek herhangi bir yan etki olmadan hızlı sonuçlar verdiği bilinmektedir.
 • Kök hücreli saç ekimi genç görünümünüzü geri kazandırır.

Kök Hücreli Saç Ekimi Nedir?

Kök hücreli saç ekimi; saç kaybıyla mücadelede ve doku yenilemede kılcal damar ve doku yenileme terapisine dayanılan yeni bir tekniktir. Bu teknikte, saçlı derinin ve dokuların yenilenmesi için ‘kişinin kendi (otolog) hücreleri kullanılır. Kök hücreli saç ekimi, androgenetik alopesi ve diğer saç kaybı problemleriyle mücadele etmek için son yıllarda geliştirilmiş güvenli ve etkili yeni bir tekniktir. Uygulama 40 dakika ve tek seanstır.

Sadece saç değil aslında genel olarak vücuttaki dokuların yenilenmesi için kendi rejenerasyon süreci kullanılan bu uygulama için üretilmiş GCell, yenilenme süreci için hastaların kendilerinden alınan dokuların klinik ortamında uygulanması için özel olarak üretilmiş bir cihazdır.

Uygulamada, hastaların saç tedavisi için kulak arkasındaki saçlı deriden ense bölgesinde anestezi yapılarak biyopsi çubuğu ile milimetrik 3 yerden toplanan hücreler işlemden geçirilerek enjekte edilir ve böylece uygulama yapılan bölgede progenitor (öncül) hücrelerin sayısının artışı sağlanır. Dolayısıyla saç kök hücresi transferi yapılmış olur.

Kök Hücreli Saç Ekiminin Yan Etkisi Var mıdır?

Tamamen kişinin kendi dokusu kullanıldığı için zararlı yan etki beklenmez. Kendi hücrelerimizin kullanıldığı bu teknikle kafa derisi ve mevcut saç yoğunluğu iyileştirilir ve saç foliküllerinin büyümesi sağlanır. Bu uygulama, saçın normal döngüsüne dönmesini sağlar. Böylece saçın yoğunluk ve kalınlık kalitesini de arttırdığı için saç dökülmesini normal seyrine getirir.

Kök Hücreli Saç Ekimi İşleminin Sonucunu Ne Zaman Görürüm?

Kişiden kişiye değişmekle beraber etkisi 3 ila 4 ay sonra görülmeye başlar. Ancak görsel olarak asıl etkisini 6 aydan sonra gösterir.

Kök Hücreli Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

 • Kaş ve sakal dahil olmak üzere vücudun farklı bölgelerini içeren, ileri düzeyde saç dökülmesi olan kişilerde
 • Cerrahi saç ekimi yaptırmak istemeyen kişiler
 • Saç dökülmesinin tıbbi tedavisine cevap vermeyen kişilerde
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.  Hızlı Randevu Al

  Şimdi Başvur

  KVKK AYDINLATMA METNİ’ni okudum,
  kabul ediyorum.

  Fiyat Sor
  Ücretsiz ön görüşmeye bekliyoruz