Kalsiyum Hidroksiapatit Dolgu

Hidroksiapatit, ‘Kristal Dolgu’ diye bilinir. Hidroksiapatit, okyanuslardaki derin deniz mercanlarından elde edilir. Hidroksiapatit, sulandırılmış karboksimetliselüloz solisyonunda çözülmüş kalsiyum mikrokürelerinden oluşur.

Hidroksiapatit:

  • Hidroksiapatit, ve CE onaylıdır. 
  • Hidroksiapatit, nonallerjiktir yani allerji riski taşımaz. 
  • Hidroksiapatit’in kalıcılığı 3-4 yıl sürse de yarattığı yeni elastin-kolajen yapılanması 8-10 yıl sürebilir.Hidroksiapatit,  kanser, felç ve kalp krizi riskini azalttığından, diş ve kemik sağlığını koruduğundan, anemiyi ve kas kramplarını önlediğinden metabolik hastalıklar açısından da koruyucudur.

Hidroksiapatit uzun yıllardır ortapedi ve plastik cerrahide kullanılmaktadır. Hidroksiapatit diğer dolgu maddelerinden farklı olarak derideki elastin-kolajen miktarını artırabilir. Kolajen derimize esneklik ve dolgunluğu veren yapı taşıdır. Hidroksiapatit, kas, kemik, kıkırdak ve deriyi aynı anda yenileyebilme özelliğine sahip olduğundan ‘anti-aging’ özellikte bir dolgu maddesidir.

Hidroksiapatit dolgu mezoterapik stimülasyon başlatma özelliğine sahiptir. Hidroksiapatit, elastin- kolajen liflerinin yeniden oluşumunu tetiklemektedir. Böylece vücudumuzda tetiklenen yeni kolajen oluşumu ile doğal ve yeniden yapılanma sağlayabilir. Bu sayede diğer dolgu maddelerine oranla daha doğal bir görünüm kazanılmış olunur.

Kristal dolgular laboratuvar koşullarında elde edilen CaHA (kalsiyum) mikropartiküllerinden ve su bazlı jelden oluşmuştur. “CaHA ” yapısal bileşenleri kalsiyum ve fosfat iyonları olup; insan dokusunda doğal olarak bulunan maddelerdir. Enjeksiyon sonrası, CaHA partikülleri bir “yapı iskelesi” görevi görür, vücudun kendi kollajen oluşumunu uyarır ve destekler.Hidroksiapatit’ in  dokularda kalma süresi 3-4 yıl arasında olabilir, Hidroksiapatit’ in asıl uzun etkisi olan mezoterapik stimülasyon 8-10 yıl sürebilir.

Hidroksiapatit Dolgu Hangi Amaçla Hangi Bölgelere Yapılır?

  • Elmacık kemiklerini belirginleştirmeye yardımcı olmak
  • Nazolabial olukları (burun kenarından ağız köşesine doğru inen çizgiler) azaltmak için nazolabial çizgilere,
  • Çene ve çene hattına,
  • Burunda küçük şekil bozukluklarına,
  • Kaş arasındaki çizgileri azaltmak için alına,
  • El üzerindeki kırışıklıkları azaltmak için el üzerine
  • Boyundaki enine çizgileri azaltmak deri kalitesini arttırmak için boyuna uygulanır.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.