Gülüş Tasarımı - Akl Poliklinik Saç Ekim Merkezi

Gülüş Tasarımı

gulus tasarimi 1.jpg

İçindekiler

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı, diş hekimliğinin ve sanatın beraber uygulanarak yüze özel olan gülüşün sağlanabilmesidir. Öncelikle sizin kişisel istekleriniz ve hekiminizin önerileriyle beraber sağlıklı bir gülüş planı yapılmaktadır. Gülüş tasarımı; yaşınız, cinsiyetiniz, yüz şekliniz, mesleğiniz ve karakterinize göre planlanmaktadır.

Gülüş tasarımının en önemli noktası sağlığınızın ve doğallığınızın korunarak gülümsemenizin yeniden yapılandırılıyor olmasıdır. Gülüş tasarımına başlarken ilk olarak yüz hattınızın hangi geometrik şekle uyduğu tespit edilmektedir. Çünkü kişinin yüzündeki hatlar dişin hangi formda olması gerektiğinin şifrelerini vermektedir.

Gülüş Tasarımı ile Ne Hedeflenmektedir?

Gülüş tasarımı ile diş renklenmeleri, tek veya birkaç dişin birbirlerinden farklı hizada veya konumda yer alması, eksik dişlerden kaynaklanan boşlukların giderilmesi, diş etlerinin olması gerektiği hizada olması, görünen diş ve diş eti miktarının orantısızlığının giderilmesi, dudaklarda uyumsuz diş boylarının engellenmesi, yüz ve dudaklardaki çöküklük sebebi ile eksik dişlerden kaynaklanan yaşlı görünümün engellenmesi hedeflenmektedir. Bütün bu problemler hastanın estetik görünümünde bozulmaya sebep olacağı için gülüş tasarımı ile bütün hepsinin giderilmesi hedeflenir.

Gülüş Tasarımında Hangi Tedaviler Yapılmaktadır?

Gülüş tasarımı dişin konumuna ve durumuna göre belirlenmektedir. Diş uzatma, diş kısaltma, diş şeklini düzeltme, dişin konumuna göre inceltme ve kalınlaştırma, diş eti boşluklarını düzeltme, diş yüzey tabakasını düzleştirme ve köşe tasarımı yani kareleştirme, sivriltme, yuvarlatma, törpüleme gibi tedaviler yapılmaktadır.

Fiyat Sor
Ücretsiz ön görüşmeye bekliyoruz