FUE Saç Ekimi - Özel Akl Polikliniği

FUE Saç Ekimi

Neden Ultrasonlu Saç Ekimi?

USG (Yüzeyel Deri Ultrasonu), Saç ekiminde kullanılma nedeni, saçlı derinin değişik bölgelerinin bulunmasından dolayıdır.

Peki nedir bu bölgeler?

En üst tabakada yer alan EPİDERMİS bölgesidir ve alt kademeye indikçe DERMİS, HYPODERMİS, onun altında YAĞ TABAKASI, ve KAS TABAKASI olarak yer almaktadır.

Klinik olarak bizim saç ekiminde aldığımız graftlerden maximum yani iyi bir sonuç elde edilebilmesi için öncelikle bu alana graflterin yerleştirilmesi için ölçüm yapıyoruz. Bu cihaz sayesinde de doğru bölgeyi tespit edilip derinin kalınlığın ölçüldükten sonra kanalları o bölgeye açıyoruz ki daha verimli olması için. En verimli bölge olan yani DERMİS seviyesini belirliyoruz, çünkü bu bölgede kanlanma ve graftlerin beslenmesinin en verimli gerçekleştiği alan bu bölgede yer almaktadır.

Dünyada saç ekimi operasyonu 1990’lı yıllardan itibaren FUT yöntemi ile yapılmaya başlanmıştır. FUE yöntemi ise 2000’li yılların başlarında geliştirilmeye başlanmış ve 2004 yılından beri uygulanmaktadır. Günümüzün en gelişmiş saç ekimi tekniği olarak kullanılmaktadır.

FUE saç ekimi; donör alan olarak adlandırılan iki kulak arasındaki ve kulakların üstündeki saçlı bölgeden sağlıklı saç köklerini içeren saç foliküllerinin (greft) mikro motor yardımıyla teker teker çıkarılarak saçsız bölgeye nakledilmesi işlemidir. FUE tekniği doğru uygulandığında, saç kökü alınan bölgede kalıcı iz bırakmaz. Lokal anestezi ile yapıldığı için ağrısız bir işlem olup ortalama 6-8 saat sürmektedir.

FUE saç ekimi 4 aşamada gerçekleştirilir.

Hazırlık Aşaması

Bu aşamada saç köklerinin (greft) alınacağı bölge olan iki kulak arkası traş edilir.

Saç Köklerinin Alınması

İşlemin yapılabilmesi için öncelikle alım bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur. Kliniğimizde lokal anestezi işlemi iğnesiz bir cihazla, basınç ile deri altına yapılmakta olup hastalarımız iğne acısını hissetmezler. Lokal anestezi yapıldıktan sonra mikro motor yardımıyla saç köklerinin alım işlemi gerçekleştirilir. Saç kökü yapısı kişiden kişiye değişim göstermekte olup kök büyüklüğüne göre kişiye özel punchlar kullanılır. Saç ekimi uygulanacak kişinin saç greft kalitesi ne kadar iyi ise, işlemin başarısı da o kadar iyi olur. Saç köklerinin toplanması greft sayısına göre değişmekte olup ortalama 2 – 4 saat arasında tamamlanır.

Kanalların Açılması

Ekimin gerçekleştirileceği bölgeye saç köklerinin büyüklüğüne göre kişiye özel kanallar açılır. Kanalar elmas uçlu bıçaklar yardımıyla yapılır. Saç ekiminin başarısı açılan kanalların yönleri ve derinliği ile ilgilidir. İnsan kafası dümdüz olmadığı için her bölgeye aynı açı ve derinlikte kanallar açılamaz. Ekim yapılacak bölgenin durumuna göre saçların olması gereken doğal açı ve görünümüne göre kanallar açılır. Saç ekim işleminde doğallığın anahtarı kanalların doğru bir şekilde açılmasıdır.

Saç Köklerinin Ekilmesi

Ekim yapılacak bölgeye açılan kanallara saç kökleri tek tek yerleştirilir. Ekim işlemi çıkan kök sayısına göre 2-4 saat arasında tamamlanır. Ekim yapılan bölgenin bir süre hava alması gerektiğinden bölgenin üzeri kapatılmaz.

FUE Saç Ekimi Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

 • İşlem Kolaylığı
 • Kolay Uygulanabilir Olması
 • Her Durumda Etkili Olma Şansı
 • Diğer Tekniklere Göre Daha Doğal Görünüm
 • Kalıcı Etki

FUE Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

 • FUE Tekniği saç ekimi operasyonlarında kullanılan en son tekniktir.

 •  FUT yöntemine göre hasta için çok daha konforlu bir operasyondur.
 • Gelişime açık bir metod olduğundan her geçen gün teknolojiden daha fazla faydalanmaktadır.
 • Kullanılan motor ve iğneler sayesinde operasyon süresi FUT’a göre çok daha kısadır.
 • Hasta üzerinde herhangi bir kesi yapılmadığı için hasta kendini çok daha rahat hisseder ve operasyonu geçirme kararını daha rahat verebilir.
 • Köklerin ayrıştırılması için ekstra zaman harcamaya gerek kalmaz.
 • Tek bir seansta ense bölgesine zarar vermeden maksimum greft alımına müsaade eder.
 • FUT tekniğinden farklı olarak FUE tekniği hasta üzerinde kalıcı iz bırakmaz.
 • FUE tekniği ile birden fazla seans yapmaya ve fazla sayıda greft almaya müsaittir.
 • Bu teknikte hastaların %85’inin tedavisi tek bir seansla kapatılır, sadece kalan %15’lik bir hasta grubu için ikinci seans gerekebilir.
 • FUE tekniğinde operasyon süresi FUT tekniğine göre daha kısadır, ortalama 6-8 saat kadar sürer. Greftlerin ayrıştırılması için ekstra bir zamana gerek kalmaz.
 • FUE tekniğinde alınan temiz ve artığı olmayan köklerdir, daha küçük kanallar açmak mümkündür, bu sayede ekim sahasında kalıcı izler kalmaz.
 • Hasta operasyon sonrası 3.günden itibaren günlük işlerini yapabilir, ofisinde çalışmaya devam edebilir.
 • Ekilen saçlar yaklaşık %98 verimle transfer edildikleri bölgede büyürler.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Fiyat Sor