FUE Saç Ekimi Fiyatları ve Sonuçları (Ücretsiz Saç Analizi)

FUE Saç Ekimi

Fue saç ekimi fiyatları

FUE Saç Ekimi Nedir?

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) başın donör bölgesinden (genellikle arka ve yanlardan) sağlıklı foliküllerin alınarak saç çizgisi gibi başın incelmiş bir bölgesine nakledilmesiyle kaybedilen veya incelmiş saçların yerine geçen bir saç ekim işlemidir.  FUE, beceri ve hassasiyet gerektiren, en iyi ve en doğal sonuca ulaşan, minimal invaziv bir saç restorasyon seçeneğidir.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE saç ekimi, doğal olarak oluşan bir ila dört saç grubunu çıkararak ve bunları kafa derisi bölgesine, genellikle de saçsız bölgeye naklederek yapılır. 

Cerrahlarımız ilk önce tipik olarak bir ila dört saç telinden oluşan gruplar halinde bir dizi grefti çıkarmak için çalışacaklardır. Bu kıl grupları genellikle çapı 1 mm’den küçük özel bir çıkarma aleti kullanılarak başın yanlarından veya enseden alınır. Bu foliküller daha sonra kafa derisinin alıcı bölgesine aktarılır ve güçlü bir stereo mikroskop kullanılarak implante edilir.

Yeni ekilen saçların mükemmel bir şekilde karışmasını ve doğal bir saç modeline benzemesini sağlamak için, saçların doğal olarak büyüyeceği gibi, eski saçları taklit edecek şekilde doğru açıyla ekilmesine büyük özen gösteriyoruz.

FUE ve FUT Arasındaki Fark Nedir?

FUE ve FUT arasındaki fark, foliküler ünite nakli (FUT) sırasında cerrahın, donör derisinin tamamını başın arkasından çıkarması ve bu şeritten saç köklerini çıkarmasıdır. Ancak FUE’de saç kökleri tek tek doğrudan saçlı deriden alınır.

FUT’ta saç şeridinin tamamı tek seferde toplanır ve daha sonra tek tek foliküllere ayrılır. Bu, başın arkası boyunca çok belirgin ve dikkat çekici doğrusal bir yara izi bırakır.

FUE sırasında, bir ila dört arası saçtan oluşan gruplar kafa derisinden tek tek çıkarılır ve kafa derisinin yeni bölgesine nakledilir ve orada büyüyen saçın modeli taklit edilmeye çalışılır. Bu, kafa derisinde çok az veya hiç gözle görülür yara izi bırakmaz.

İyileşme süresine gelince, FUE ile FUT arasında da gözle görülür bir fark vardır. FUE saç ekimlerinde kanama minimal düzeydedir ve iyileşme genellikle yedi gün içinde neredeyse hiçbir yan etki olmaksızın tamamlanır. Ancak FUT sırasında kafa derisinin bir şeridinin tamamı eksize edildiğinden, yara izlerinin iyileşmesi genellikle haftalar alır.

FUE saç ekimi sonuçları, FUT saç ekimi sonuçlarından çok daha üstündür ve saça yüksek kaliteli, doğal bir görünüm kazandırır.

FUE Saç Ekimi İçin Uygunmuyum?

FUE saç ekiminin sizin için uygun olup olmadığını, hatta FUE saç ekimi için iyi bir aday olup olmadığınızı bilmek zor olabilir. İhtiyacınız olan şeylerden biri, alınacak foliküller için donör alanı görevi görecek, başın arka ve yan kısımlarında sağlıklı saç büyümesidir. Saçın rengi, dokusu ve dalgalılığı veya kıvırcıklığı gibi diğer faktörler de kozmetik sonucu etkileyebilir.

FUE’nin sizin için uygun olup olmadığını öğrenmenin en hızlı yolu İstanbul’daki saç ekimi kliniğimizden randevu almaktır. Her türlü sorunuzda size yardımcı olabilir ve FUE için iyi bir aday olup olmayacağınızı belirleyebiliriz. Konsültasyonunuz sırasında, ihtiyacınız olan greft miktarı, ameliyatın ne kadar süreceği ve tedavinizin maliyeti gibi ameliyatınızın ayrıntılarını da size söyleyebileceğiz.

FUE Saç Ekimi Sıkça Sorulan Sorular

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) saç derisinin donör bölgesinden sağlıklı tek tek saç köklerinin alınmasıyla çalışan bir saç ekimi türüdür. (Bu alan saçın sağlığı ve bolluğuna göre seçilir ve sıklıkla başın arka kısmından saç köklerine alınır). En iyi saç ekimi sonuçlarının alınmasını sağlamak) ve bunları kafanın farklı bir alanına yerleştirmek, yeni bölgedeki saçların daha kalın ve dolgun görünmesini sağlayacaktır.

FUE, greftlerin toplanması için kafa derisinin arkasından bir derinin tamamının alındığı FUT gibi geleneksel saç ekimi yöntemlerinin yerini alacak şekilde zaman içinde mükemmelleştirilmiş gelişmiş bir ameliyattır.

FUE, diğer yöntemlere göre en doğal görünen sonucu veren, minimum yara izi ve minimum iyileşme süresi sağlayan ileri teknoloji nedeniyle saç ekiminin en popüler şeklidir.

Saç ekimi cerrahı ekimden önce anestezi yapacaktır, bu nedenle uygulandığında az miktarda ağrı olur. Ancak anestezi sonrasında herhangi bir ağrı hissetmemeniz gerekir. İşlem ilk başta biraz rahatsız edici gelebilir ancak herhangi bir acı hissetmezsiniz. Bu kişiden kişiye değişecektir ancak cerrahlarımız işleminizi olabildiğince konforlu hale getirmek için ellerinden geleni yapacaklardır.

FUE saç ekimi ameliyatı, saygın bir klinikte, konusunda uzman ve deneyimli bir doktor tarafından yapıldığı takdirde, küçük yan etkileri olan güvenli bir işlemdir.

Saç ekiminin maliyeti her hasta için farklılık gösterir ve farklı bireysel faktörlere bağlıdır. Orta derecede saç dökülmesi için maliyet 15.000 ₺ ile 25.000 ₺ arasında olacaktır ve daha kapsamlı vakalarda maliyet 25.000 ₺ ile 30.000 ₺ arasında olacaktır ve ortalama maliyet 25.000 ₺ civarında olacaktır.

Saç restorasyonuna modern yaklaşım minimum yara izi bırakır ve insanların %98’i başarılı bir saç ekimi tedavisine sahip olacaktır.

FUE saç ekimi, diğer tüm tedavilerle karşılaştırıldığında en başarılı ve doğal görünümlü sonuçlara sahip, piyasadaki en devrim niteliğindeki saç ekimi tedavisidir. Ekilen saçlar yıllarca uzamaya devam edecektir, bazı kişiler yaşlandıkça daha fazla saç kaybı yaşayabilir ve bu da yeni kaybedilen bu alanlara daha fazla yoğunluk kazandırmak için tamamlayıcı bir ekime ihtiyaç duyulmasına neden olabilir.

İşlemden birkaç gece sonra başınız yüksekte ve altına bir havlu konularak uyumalısınız.

Saç ekimi sonrası ağrı düzeyi hastadan hastaya farklılık gösterir. Genel olarak çoğu kişi işlemden sonra yalnızca birkaç gün ağrı hisseder ancak rahatsızlık bir haftaya kadar sürebilir. Ağrı düzeyi aynı zamanda naklettiğiniz greft sayısına da bağlı olabilir; daha büyük ameliyatlarda iyileşme daha uzun sürebilir, bu da rahatsızlığın daha uzun süreceği anlamına gelir.

Kısa cevap hayır, herkes FUE için uygun değildir. Deneyimlerimize göre çoğu hasta bir dereceye kadar saç ekimine uygundur. Ancak iyi bir saç ekimi söz konusu olduğunda birçok faktör devreye giriyor. Başarılı bir ekim için yeterince iyi donör saçınızın olması gerekir. Size sadece muhteşem sonuçlar vermek için yeterli miktarda donör saçınızın olmasını sağlamakla kalmıyoruz, aynı zamanda gelecekte ihtiyaç duymanız halinde daha fazla saç ekimi yaptırma seçeneğine sahip olmanızı da sağlıyoruz.

Saçınız ekildikten sonra, ekimden önceki özelliklerini sürdürür; başın bu bölgesindeki saçlar, normal saç büyüme döngüsünde olduğundan çok daha uzun süre kaldığı için saçlar genellikle kafa derisinin arka ve yanlarından alınır. Bu, saçın çoğu kişi için ömür boyu veya en azından yaşlılığa kadar dayanacağı anlamına gelir.

Şu anda deneyimli bir doktor tarafından saygın bir klinikte yapılırsa, FUE saç ekimi sonrası oluşan yara izi çıplak gözle neredeyse görünmez olacaktır. İyi bir saç ekimi sanatı, yalnızca doğal ve gerçekçi saç büyümesi görünümü yaratmak değil, aynı zamanda yara izlerini gizlemeyi de dikkate almak anlamına gelir.

Alıcı bölgedeki yara izi yalnızca muayene ile tespit edilecektir, ancak donör alanda çoğu zaman saçınızla kaplı olan çok ince bir yara izi olacaktır. Eski şerit yöntemlerinden farklı olarak FUE, doğru şekilde uygulandığında neredeyse tespit edilemez.

Hayır, bu çok tehlikeli olabilir çünkü vücudunuz yabancı dokuyu reddetmeye başlayacaktır, bu sadece başarısız bir nakille sonuçlanmakla kalmayacak, aynı zamanda yara izi ve enfeksiyona da neden olabilecektir.

Sonuçlar hastadan hastaya farklılık gösterecektir ancak çoğu kişide işlem tarihinizden 6 ay sonra yaklaşık 2,5 cm kadar saç uzadığını göreceksiniz; tam sonuçlar görmek ise 12 aya kadar sürebilir.

FUE saç ekimi, halihazırda sahip olduğunuz saçları yalnızca seyrekleşen bölgelere yeniden dağıtır. Yeni saç büyümesi yaratmanın bir yolu yoktur, bu da saç dökülmesini yaşadıktan sonra bir daha asla eskisi kadar saça sahip olamayacağınız anlamına gelir. Ancak cerrahlarımız yılların deneyimine sahiptir ve sahip olduklarıyla çalışma konusunda uzmandırlar. Saçlarınız doğal ve gerçekçi görünecek ve dolgunluk görünümünü geri kazandırmak için sahip olduğunuz doğal saç gelişimini taklit edecek şekilde ekilecektir.

Evet, donör saçınız varsa yapılabilir. Saygın herhangi bir klinik, gelecekte başka bir saç ekimi yaptırmak isteyebileceğinizi ve olası saç dökülmesini hesaba katarak saç ekiminizi planlayacaktır.

Ekstraksiyon deneyimli doktorlarımızdan biri tarafından gerçekleştirilir, bu sırada hemşirelerimizden biri çıkarılan folikülleri mikroskop altında ekime hazır hale getirir.

Doktorunuz ayrıca alıcı bölgeyi foliküller için hazırlayacaktır; burası doktorunuzun doğal görünümlü bir saç ekimi oluşturma konusundaki becerisini gösterebileceği yerdir. Saç köklerinin, alıcı bölgedeki saçın yönüne uyacak şekilde doğru açı ve yoğunlukta ekilmesi önemlidir; bu, doğal ve neredeyse tespit edilemeyen bir saç ekimiyle sonuçlanan şeydir.

Fiyat Sor
Ücretsiz ön görüşmeye bekliyoruz