Diamond Fue Saç Ekimi - Akl Poliklinik Saç Ekim Merkezi

Diamond Fue Saç Ekimi

Neden Ultrasonlu Saç Ekimi?

USG (Yüzeyel Deri Ultrasonu), Saç ekiminde kullanılma nedeni, saçlı derinin değişik bölgelerinin bulunmasından dolayıdır.

Peki nedir bu bölgeler?

En üst tabakada yer alan EPİDERMİS bölgesidir ve alt kademeye indikçe DERMİS, HYPODERMİS, onun altında YAĞ TABAKASI, ve KAS TABAKASI olarak yer almaktadır.

Klinik olarak bizim saç ekiminde aldığımız graftlerden maximum yani iyi bir sonuç elde edilebilmesi için öncelikle bu alana graflterin yerleştirilmesi için ölçüm yapıyoruz. Bu cihaz sayesinde de doğru bölgeyi tespit edilip derinin kalınlığın ölçüldükten sonra kanalları o bölgeye açıyoruz ki daha verimli olması için. En verimli bölge olan yani DERMİS seviyesini belirliyoruz, çünkü bu bölgede kanlanma ve graftlerin beslenmesinin en verimli gerçekleştiği alan bu bölgede yer almaktadır.

sac ekimi bagcilar 45

Diamond Fue Saç ekimi, alınan greftlerin yerleştirilmesi için kanallar açılır. Bu kanallar farklı ekipmanlar ile açılabilir. Diamond fue saç ekiminde ise son teknoloji elmas bıçaklar kullanılmaktadır.

DHI ve FUE Arasındaki Farklar

DHI ve FUE Saç Ekim teknikleri arasındaki temel farklar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Ekstra uzmanlık gerektiren bir medikal cihazın kullanımı gerektiğinden, DHI yöntemi FUE’ye göre biraz daha maliyetli olabilmekte ve biraz daha uzun sürebilmektedir.
  • DHI tekniği tıraşsız saç ekimi talep eden hastalarda mükemmel sonuçlar sağlayabilir. FUE’nin ise uygulanabilmesi için mutlaka saçları tıraş etmek gerekmektedir.
  • DHI tekniği daha yavaş ilerlediği için bir seansta yaklaşık olarak 1500 greft ekilmesi tavsiye edilir. FUE tekniği için ise bu sayı 4500 civarındadır.
  • FUE Tekniğinde kanal açma sürecini beklemek gerekirken, DHI’de direkt olarak ekime geçilebilir.
  • DHI özellikle dar bir alana sık ekim yapılması gerektiğinde kullanılır. FUE ise kafa derisinde daha geniş alanlara yapılacak uygulamalar için tavsiye edilmektedir.

Elmas Uçlu Bıçakların Avantajları Nelerdir?

Elmas uçlu bıçakların yüzeyi sert ve pürüzsüzdür. Bu nedenle yapılan kesiler mükemmele yakındır ve doku zedelenmesi daha azdır; yapılan insizyonların (mikro kesilerin) daha düzgün olması faktörü hızlı iyileşme için çok önemlidir.

Elmas bıçakların uçları V şeklinde olduğu için, daha sık insizyon yapma olanağı vererek, diğer ekipmanlar ile açılan kanallara göre daha sık ve daha doğal sonuç alınmasını sağlar. Elmas bıçaklarla yapılan kesilerin açısı klasik yöntemlere göre daha iyi ayarlanabilir, ekim yapılan saçların yönlerinin ayarlanması yine doğal görünüm için çok önemlidir.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Fiyat Sor
Ücretsiz ön görüşmeye bekliyoruz